Daghem

Öppettider

Daghemmens öppettider är 7.00-17.00 (enligt särskilt överenskommelse till kl 17.30) Om ni har behov av dagvård utöver dessa tider ska skild ansökan lämnas in till barnomsorgskansliet.

Bullerboda

Föreståndare: Cia Rögård

Telefon: 34515 / 04573456190

E-post: cia.rogard@lemland.ax

Adress: Fridhemsgränd 7, Söderby

Avdelningar:

Trollebo 04573441831, bullerboda.trollebo@lemland.ax

Mullebo 04573456082, bullerboda.mullebo@lemland.ax

Kottebo 04573446430, bullerboda.kottebo@lemland.ax

 

Gullvivan

Föreståndare: Cecilia Lind

Telefon: 34312

E-post: cecilia.lind@lemland.ax eller gullvivan@lemland.ax

Adress: Skolvägen 7, Söderby

Avdelningar:

Humlan tel. 0408337430, gullvivan.humlan@lemland.ax

Sländan tel. 04573450580, gullvivan.slandan@lemland.ax

 

Saltkråkan

Föreståndare: Anu-Riikka Eriksson

Telefon: 54056

E-post: anu-riikka.eriksson@lemland.ax eller saltkrakan@lemland.ax

Adress: Norråkersvägen 68, Järsö

Avdelningar:

Storskogen 04573451056, saltkrakan.storskogen@lemland.ax

Skogsgläntan 04573453335, saltkrakan.skogsglantan@lemland.ax

 

Söderhagen

Föreståndare: Jenny Husell

Telefon: 34509 / 04573422509

Adress: Södra Söderbyvägen 43, Söderby

E-post: jenny.husell@lemland.ax eller soderhagen@lemland.ax

 

Gruppfamiljedaghem Solkatten

Ledande gruppfamiljedagvårdare: Carina Westergård

Telefon: 34018 / 04573443942

Adress: Nybyggarvägen 1, Söderby

E-post: carina.westergard@lemland.ax eller solkatten@lemland.ax

 

Lemland Åland | Kommunrundan 7, AX-22610 Lemland | tel: +358 (0)18 34 940 | fax: +358 (0)18 349 470 | info@lemland.ax